Diskuse nad knihou Radikalita lásky

Srdečně zveme všechny zájemce na diskusi nad knihou Radikalita lásky od chorvatského filosofa Srećko Horvata, která se uskuteční dne 9. 10. 2018 (úterý) od 17:30 hod v místnosti 217 (hlavní budova FF UK, 2. patro).

Nad knihou budou diskutovat prof. Miroslav Petříček a Mgr. Marta Martinová, redaktorka kulturního čtrnáctideníku A2 (https://www.advojka.cz/archiv/2018/18/subverzivni-potencial-lasky).

O autorovi

Srećko Horvat (nar. 1983) je chorvatský filosof a politický aktivista. Německý týdeník Der Freitag ho označil za „jeden z nejpozoruhodnějších hlasů generace“. Publikuje pravidelně v denících The Guardian, Al Jazeera, Il Manifesto, El Pais a The New York Times. Spolu s Janisem Varufakisem zakládal hnutí DIEM 2025. Se Slavojem Žižekem napsal knihu Što Europa želi? (Co chce Evropa?, 2013), která vyšla také francouzsky a německy. Mimo to je autorem knihy Radikalita lásky (2016, česky 2018)

Anotace knihy

Co by se stalo, pokud bychom měli tu možnost projít si revoluční historií 20. století s klást jejím hlavním protagonistům zdánlivě naivní otázky na téma lásky? Proč by měli ti nejradikálnější revolucionáři strach z radikality lásky? Co je tak radikálního na zdánlivě konzervativním pojmu lásky? Proč je to vše, jen ne konzervativní?
Vraceje se zpět k sexuální revoluci Říjnové revoluce a jí následující represi, ke Guevarově dilematu mezi láskou a oddání se revoluci a k období osmašedesátého a jeho následkům, otevírá chorvatský filozof Srećko Horvat pole představ, které nám může pomoci tyto otázky zodpovědět. Jeho kniha je skromným příspěvkem k současným převratům po celém světě – od Tahriru po Taksim, od hnutí Occupy po Hong Kong, od Athén po Sarajevo – v nichž otázka lásky podivně a překvapivě schází.

Úvod > Nezařazené > Akce > Diskuse nad knihou Radikalita lásky