Filmová promítání

Filmy promítané v ak. roce 2016/2017

Ghost In The Shell

Ghost in the shell je jeden z kanonických japonských animovaných filmů 90. let. Kromě výborné animace a příběhu zaujme především prosycení filosofickými tématy, jako vědomí, duše nebo lidství.
Zasazení těchto témat do širšího filosofického kontextu byla věnována krátká úvodní přednáška Davida Bartáčka. Film byl uveden v původním znění s anglickými titulky.

trailer filmu

Enter the void

Promítání „psychedelického melodramatu“, jak film nazval režisér Gaspar Noé. Provokativní Enter the Void se zabývá motivem smrti, života, rodiny, sexuality, drog a útěku. Jedinečná práce s kamerou, střídání perspektiv, střih a podmanivé barvy nejen posouvají hranice kinematografie, ale přináší nezapomenutelný zážitek. „Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva mladé lidi nebezpečném městě. Oskar pracuje jako drogový dealer, Linda ve striptýzovém baru. Oba si slíbí, že už se za žádných okolností nikdy neopustí. Jedné noci je Oskar při policejní šťáře zastřelen. Ale slib, který si dali, mu nedovolí opustit tento svět. Jeho duch bloudí nočním Tokiem a realita ztrácí pevné obrysy. Přítomnost se začíná míchat s minulostí i budoucností ve vizuálně úchvatný a přitom děsivý koktejl. Podmanivý film z prostředí tokijských nočních klubů, který vypráví o životě, o smrti a o lásce. Režisér Gaspar Noé v tomto snímku posouvá hranice filmu a nabízí divákům nevšedně silný zážitek.“ (oficiální text distributora) Film uvedla krátká přednáška Martina Golla.

trailer filmu

Úvod > Filmová promítání